Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Mai bine nu da click -.-'

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Topaz
Admin
Topaz


Numarul mesajelor : 33
Puncte : 0
Data de inscriere : 18/05/2009
Localizare : Chiar conteaza?

Mai bine nu da click -.-' Empty
MesajSubiect: Mai bine nu da click -.-'   Mai bine nu da click -.-' EmptyMier Iun 03, 2009 4:53 pm

Am facut si eu un one-shot, desi nu e prea reusit. Asta e prima data cand faca asa ceva, pana acum am facut doar ficuri xD.
Sper sa va placa ^^

Prea tarziu pentru a regreta

Afara ploua cu galeata... "Pic-pic" se auzea intr-una cand stropii de ploaie se zdrobeau de ciment.
O tanara fata, ce nu parea a avea mai mult de 16 ani privea trista pe geam. Ochii ei de un albastru pur precum culoarea cerului priveau atenti norii negri si inspaimantatori. Parul ii era ud leoarca si purta un tricou lung, care ii venea aproape pana la genunchi, de culoarea neagra si o pereche de pantaloni scurti, care nu prea se observau.
De o jumatate de ora iesise de la dus, iar acum statea la geam si se uita la perdeaua de ploaie. La un moment dat, privirea ii fu atintita asupra unui baiat care alerga prin ploaie. Acesta, din neatentie se lovi de o piatra reusind sa cada. Se lovise la cap destul de grav, iar cateva picaturi de sange imprimara pe ciment.
Ea, observand asta numai statu pe ganduri si fugi afara, dorind sa il ajute.
Uitase ca era imbracata asa subtire, uitase ca inca mai ploua, uitase de tot. Alerga cat de repede putu, ajungand imediat la baiat. Il privi cateva clipe, apoi numai statu pe ganduri si incerca sa-l ridice. Il aduse intr-un sfarsit in casa, dar cu greu. Nu avea prea multa forta in ea.
El incerca sa-i zica sa il lase in pace si ca se poate descurca si singur, dar ea nu il lua in seama.
Inauntru, il aseza pe pat, il bandaja la cap, apoi il acoperi cu o patura groasa pentru a nu-i mai fi frig.
"O sa-l las sa se odihneasca, apoi cand se opreste ploaia ii zic sa plece.." Isi construi ea planul, timp in care baiatul aproape ca adormi.
Ea se aseza pe scaunul de la geam, unde statuse inainte sa apara el. Se uita cand afara, cand la baiat.
Ceva il atrase la aceasta fiinta. Ochii ii erau fermecatori, numai cum ii priveai te puteai pierde in ei. Pielea lui alba ca laptele, era foarte catifelata, iar parul il avea putin cret, negru ca si culoarea carbunilor.
In camera se lasa o liniste totala. Nici ploaia nu se mai auzea. Becul incepu sa lumineze din ce in ce mai putin, iar apoi se stinse brusc. Se auzi un zgomot puternic, de parca cineva ar fi trantit o usa si chiar asta se intamplase, numai ca nu facuse nimeni acest lucru. Probabil ca vantul era de vina, sau... poate nu?
Acum ploua mai rau ca inainte, iar un fulger lumina camera atunci cand despica cerul in doua.
Fata se sperie putin, insa spera ca asta era doar o pana de curent si ca vantul inchisese usa de la camera ei. Se ghemui pe acel saun, apoi isi duse genunchi la piept, inspaimantata. Isi tinea ochii inchisi, rugandu-se sa nu se intample ceva rau.
Baiatul pe care tocmai il salvase se ridica din pat, pasind incet spre fata. Simti cum cineva se apropie de ea, apoi deschise ochii incercand sa vada cine, dar nu putea observa din cauza intunericului. Era o bezna totala, nu se vedea absolut nimic.
-Fugi! Striga el cat de tare putu, aproape ca incepuse sa urle, dar fu prea tarziu pentru a spune asta.
Doua lumini rosii, care straluceau foarte puternic se puteau observa in camera, undeva foarte aproape de fata. Ea ii privea speriata, simitind cum i se taie respiratia.
Incepu sa strige speriata dupa ajutor, dar la ora aceea, la miezul noptii cu totii dormeau. Se simtea ca intr-un film horror, poate si mai rau.
Un fulger isi facu iar aparitia, luminand camera. In acel moment, observa in fata ei pe baiat, dar acesta era foarte schimbat.
Avea ochii rosii care straluceau puternic, parul lui era mult mai lung decat inainte, in timp ce la maini, ii aparusera un fel de gheare.
Ea ar fi vrut sa fuga, de fapt se ridica de pe scaun pentru a face asta, insa ceva simti cum o oprea. Baiatul o prinse cu o mana de par, iar cu cealalta incepu sa o stranga de gat.
Respiratia i se taie si in acelasi timp simti cum ceva ii strapunse inima. Nu si-ar fi imaginat niciodata ca asa o sa fie sfarsitul ei. Pana acum nu crezuse in demoni, paranormal, sau altfel de creaturi ciudate, dar acum aflase ca acestea existau.
Regreta ca il ajutase pe baiat, dar el nu era un om rau. Era posedat de un demon, de aceea se purta asa si de aceea ii spusese fetei sa fuga.
Deodata, in camera se aprinse becul, cineva intrand in incapere. Acea persoana era chiar tatal fetei. El nu apuca sa vada demonul care tocmai ii omorase fiica, deoarece acesta disparuse imediat.
Ramase nemiscat precum o statuie, privindu-si fata care statea intinsa pe jos, sangerand. Covorul, care inainte era albastru acum devenise rosu, fiind patat de sange. Ea inca mai avea ochii deschisi, dar parca privea in gol. Facu o ultima miscare cand simti prezenta tatalui ei in camera. Parca ar fi incercat sa spuna ceva, dar nu mai reusi, dandu-si ultima suflare.
Tatal ei vru sa se apropie, insa cineva aparu pe la spate, omorandu-l. Era acel demon, iar fiica lui cand era pe moarte incerca sa-l averizeze sa fuga.
Asa au murit Mio Akashi si tatal ei, Yoru. Aceasta intamplare nu va fi uitata niciodata de plolitia japoniei. Nimeni nu reusise sa rezolve acest mister si probabil ca nimeni nu va afla cine i-a omorat. Dar cel mai rau era faptul ca demonul acela inca mai traia...
Sus In jos
http://www.animejump.lx.ro
Ellise
Admin
Ellise


Numarul mesajelor : 61
Puncte : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Ploiesti

Mai bine nu da click -.-' Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine nu da click -.-'   Mai bine nu da click -.-' EmptyMier Iun 03, 2009 5:17 pm

Ma bucur ca l-ai pus asa de repede , sa vedem ce ai pe aici :

iar cateva picaturi de sange imprimara pe ciment - nup , ori zici ,,cateva picaturi de sange se imprimara pe ciment'' , ori renunti la ,,pe'' si articulezi substantivul ciment (cimentul ) Wink

numai statu - nu mai statu

pe acel saun - pe acel scaun

Simona fato tu vrei sa ma omori nu-i asa ? Doamne , ce one shot superb , pe cuvantul meu este super tare . Ai avut niste repetiti , dar se pot corecta usor sunt convinsa . Descriere superba , naratiune superba...doamne mi-a placut la nebunie . Mai ales faza in care el o omoara...doamne m-am simtit ca si cum eram in locul ei . Ai descris asa de bine sentimentele . Deci pot sa iti spun ca sunt impresionata , foarte impresionata si placut desigur . Sper sa am ocazia sa mai citesc one shot-uri de-ale tale pentru ca sunt superbe jur . Gambate kudasai si vreau next-ul , mai da-ne un one shot ! ^^
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Teh Role Model
Nobil
Teh Role Model


Numarul mesajelor : 224
Puncte : 5
Data de inscriere : 19/05/2009
Varsta : 34

Mai bine nu da click -.-' Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine nu da click -.-'   Mai bine nu da click -.-' EmptyMier Iun 03, 2009 5:23 pm

Well, desi nu sunt fan si cred ca se stie, mi-a placut. Sincer, e reusit, e mult mai complex decat one-shot-urile de duzina si e alt stil. Se vede ca stii ce faci. Multa bafta in continuare si astept sa mai citesc de la tine
Sus In jos
Tamivia
Admin
Tamivia


Numarul mesajelor : 128
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Mai bine nu da click -.-' Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine nu da click -.-'   Mai bine nu da click -.-' EmptyJoi Iun 04, 2009 12:48 am

Citat :
De o jumatate de ora iesise de la dus, iar acum statea la geam si se uita la perdeaua de ploaie. La un moment dat, privirea ii fu atintita asupra unui baiat care alerga prin ploaie
- si privea ploaia, si se gandea la ploaie, si omora in ploaie...
cateva picaturi de sange imprimara pe ciment.- miroase a "se" mancat....
asta numai statu- nu mai
apoi numai statu pe ganduri - iar?
Citat :
Doua lumini rosii, care straluceau foarte puternic se puteau observa in camera, undeva foarte aproape de fata. Ea ii privea speriata,
- le privea, femininu!!!!
Citat :
acel moment, observa in fata ei pe baiat
- il observa....nu esti la tara
insa ceva simti cum o oprea- mai degraba : simti cum ceva o oprea
Citat :
Tatal ei vru sa se apropie, insa cineva aparu pe la spate, omorandu-l.
- alo, pierzi trenul sau ce? unde fugi asa? mai incet, puteai sa descrii cum l-a omorat...
plolitia- politia

wow...horror....mi-a placut asa: cand s-a lovit ala la cap (ete ca avea cap) si cand a murit aia....desi puteai da mai multe detalii....ai ce descrie la un cadavru ^__^
a fost tare cand veni taicasau si aia mai misca putin....fu superb!
mai pune, dar tot horror daca se poate Rolling Eyes
Sus In jos
https://aranna.forumgratuit.ro
Topaz
Admin
Topaz


Numarul mesajelor : 33
Puncte : 0
Data de inscriere : 18/05/2009
Localizare : Chiar conteaza?

Mai bine nu da click -.-' Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine nu da click -.-'   Mai bine nu da click -.-' EmptyVin Iun 05, 2009 3:25 am

Ellise -> Multumesc pentru ca ai trecut pe aici! Well, cat despre greseli, o sa incerc sa le corectez, cele de tastare le-am facut din neatentie. Stiu ca am cateva repetitii, dar voi incerca sa le gasesc si sa le corectez si pe acelea.

Teh(te superi daca iti spun asa?) -> ma bucur ca ai trecut si tu pe aici si ca ti-a placut one-shotul meu. Momentan, lucrez la unul nou, cand va fi gata il voi pune, promit!

Lina -> Mersi de comment. Eh, stiu ca am ceva-ceva greseli, dar, asa cum am mai zis voi incerca sa le corectez.

Bye~bye.
Sus In jos
http://www.animejump.lx.ro
Li Bai
Taran
Li Bai


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 0
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 28

Mai bine nu da click -.-' Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine nu da click -.-'   Mai bine nu da click -.-' EmptyVin Iun 19, 2009 4:38 am

"Pic-pic" -puteai sa folosesti alte parti de vorbire ca sa eviti folosirea interjectiilor
''-Fugi! Striga'' trecerea nu necesita continuarea cu litera mare atunci cand vorbeste autorul O_o' intelegi tu
Brrr...sfarsitul a fost cam...pacat ca ai scalcit-o cu trecutul in loc sa folosesti prezentul dar mi-a placut. A fost scurt si la obiect si desi cred ca daca ar fi fost ceva cu foarte multe ''chestii'' nu m-ar si captat atat de tare. Mi se pare originala ideea and ai transmis-o bine. Talent ai, imginatie destula and timp la fel cadoar ai uat vacanta. Nu mi-am imaginat ca te pricepi la scris...Mi te imaginam cu creionul si cu hartia in mana dar nu cu pixu' Bafta la scris, kid and nu te lasa ca nu mai scapi de mine pe mess dupa
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mai bine nu da click -.-' Empty
MesajSubiect: Re: Mai bine nu da click -.-'   Mai bine nu da click -.-' Empty

Sus In jos
 
Mai bine nu da click -.-'
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Caricaturi...Dai click pe riscul tau^^

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Fan Fiction :: One-shots-
Mergi direct la: