Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Eternitate

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 11, 2009 3:33 am

..
..
..


Ultima editare efectuata de catre Bianca in Lun Oct 12, 2009 2:59 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Aimee
Taran
Aimee


Numarul mesajelor : 11
Puncte : 0
Data de inscriere : 05/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Romania:D, Ploiesti,Prahova

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 11, 2009 1:10 pm

hey hey hey, lume noua:D vezi, ti-am zis eu sa postezi. Ok, on with za fic.

Deeeci, idee buna, pusa in practica putin ciudat:D... ok, hai sa fim seriosi, si fara sa ma dai afara din casa pt asta:D cati oameni isi omoara personajul principal din primul capitol?Smile) si mai da si masina peste ea:D.

Observ ca cam detesti istoria, din moment ce cel mai mare cosmar al tau ar fi sa predai materia respectiva...Very Happy Descrii frumos, chiar foarte frumos(incep sa devin geloasa:D), si faci si cele mai simple lucruri amuzante. Ei, vezi ca e si ceva bun? Nu sunt numai morti, mai si radem din cand in cand, deci e un +.

Acum. sa vad ce ai facut p-aici.

actuala voastra profesoara - probabil "noua voastra profesoara" suna mai bine? pen ca abia au cunoscut-o si nu are cum sa fie decat noua, zic eu?

vampiri care te mananca? - ma duce cu gandul la twilight:))

insa nu mereu ii reuseste - nu ii reuseste mereu

infuecand - infulecand (stiu, greseala de tastare)

Ok, cam atat. Capitol nou, ca te pap daca nu. byeeee
Sus In jos
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 11, 2009 1:42 pm

Mersi Aimee.
In legatura cu vampirii, am scris chestia aia in vacanta de iarna ["vampiri care te mananca"], si nu auzisem de Twilight pe vremea aia. Deci nu am plagiat pe nimani, asa ca nu schimb. In rest, ms mult ptr sfaturi.

O sa postez imediat inca un capitol.
Paaa ;Wink
Sus In jos
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 11, 2009 1:47 pm

..
..


Ultima editare efectuata de catre Bianca in Lun Oct 12, 2009 2:59 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Ellise
Admin
Ellise


Numarul mesajelor : 61
Puncte : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyLun Iun 15, 2009 5:42 am

Bun , am ajuns si la ficul tau , sa vedem ce greseli ai :

Prima parte ^_^ :

toate datele in care oameni - suna mult mai bine : toate datele despre oameni

Iar? E atat de aiurea situatia, de cand tata tot pleaca in Carnot - lasa un mic alineat aici dupa intrebarea fetei , va da mai bine la esteticul paginii .

Bun , introducere frumoasa , mi-a placut cum a inceput fic-ul , cu visul fetei , interesant since rmi-a placut . Ai bagat si putina comedie , un capitol bun pot spune , mi-a placut .

Partea a doua ^_^ :

obisnuiam sa nu mă apropii prea mult - nu poti sa obisnuiesti sa nu faci ceva , este pur si simplu aiurea O_O"" , poate : nu obisnuiam sa ma apropii prea mult

sa intamplat - ce greseala cruciala bianca.....stii ca te omor pentru asta atunci cand pun mana pe tine nu-i asa ? :-w Ah ah sa nu stii tu cum se scrie , mai bine pun pe seama neatentiei dar sa vezi ce-ti fac eu tie pentru asta , corect era : s-a intamplat

ne mai punand -nemaipunand (intotdeauna intr-un cuvant Wink )

Imi place fic-ul tau . Imi place foarte mult , mai ales felul in care descrii . Este un fel unic , dar care reda multe sentimente si trairi si chiar imi place asta . Firul naratiunii este destul de interesant , dar ai si greseli destul de multe , mai ales la exprimare : repetitii , prea putine alineate (asta e o problema destul de grava pentru ca esteticul textului este cam distrus saracul si ne este greu noua cititorilor sa citim capitolul , sincer la un moment dat m-a luat durerea de ochi ) , uneori exprimarea in sine este destul de greoaie si cam puerila in anumite locuri , dar destul de rar intalnit asta . In rest ce pot spune ? Idei foarte bune si redactarea mai trebuie muncita dupa cum am tot spus mai sus in rest este oke . Abia astept urmatorul capitol sau parte ^^ . Gambate Kudasai !

Comanda onorata by Ellise !
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyMar Iun 16, 2009 3:07 am

Mersi mult de pareri, Ellise.
Referitor la "s-a intamplat", nu reusesc sa il gasesc in text. De indata ce voi da de el, il voi corecta. Si stai calma, este greseala de tastare. Ma cunosti doar. Acelasi lucru si cu nemaipunand, nu il gasesc nici pe ala.

Stiu ca ar trebui sa fiu mai generoasa cu enter-urile pe parcurs ce scriu. Am remarcat lucrul asta, si acum am inceput sa apas pe butonul enter de mai multe ori, imi este mai usor.

Acum voi posta continuarea capitolului, cu toate ca este uriasa, cred. Inca nu ma pricep la structurarea capitolelor. Pur si simplu scriu, leg actiunile una de alta, si nu prea imi dau seama cand e nevoie sa fac un capitol nou. Probabil trebuie sa exersez. Mersi mult ca citesti, si sper sa nu te dezamagesc cu continuarea.


Aaaa. In legatura cu sfarsitul ... Imi pare rau, dar tot ii omor. Twisted Evil
Sus In jos
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyMar Iun 16, 2009 3:51 am

..
..

.


Ultima editare efectuata de catre Bianca in Lun Oct 12, 2009 3:00 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Li Bai
Taran
Li Bai


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 0
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 28

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 18, 2009 3:54 am

Ma ajuti, te rog, sa ies de sub birou? T_T' Nu pot spune decat ''wow''. Parca m-as uita la tv nu as citi un fic. La unele parti m-am trezit ca vreau sa plang, la altele simtind miros de biserica si la unele cum lesin O_O'
Ma intreb de ce nu comenteaza nimeni. Ce-i drept povestea nu ma atrage decat foarte putin dar felul tau de a scrie este unic and grozav.
Ai foarte mult talent si asta se vede.
Stilului tau i se ptriveste textul inghesuit fiindca ti se face frica sa nu sari un rand and te tine intr-un suspans...O_O Ai gateva greseli de tastare/exprimare and te cam grabesti cu actiunea
Unde-i lista cu scriitorii favoriti? A...gata...gasita
Abia astept urmatorul capitol. Bye! ^__^


Ultima editare efectuata de catre Akane in Joi Iun 18, 2009 4:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 18, 2009 4:03 am

Akane, mersi mult de tot Very Happy
Inseamna foarte mult, sincer.
Imi pare rau ca nu te atrage ce am scris. Pana acum am aberat mai mult, actiunea adevarata se petrece abia dupa ce ... ma rog ... o sa te prinzi, daca vei continua sa citesti.
Inca o data multumeeesc mult
Sus In jos
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 18, 2009 4:29 am

..
..


Ultima editare efectuata de catre Bianca in Lun Oct 12, 2009 3:00 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Li Bai
Taran
Li Bai


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 0
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 28

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyJoi Iun 18, 2009 4:56 am

Prea obosita la ora asta. Poate dau un edit maine ca sa il reformulez >_<
M-a amuzat ultima parte. Pe final partea cu masurile de siguranta a fost ceva ce m-a scos din firul sumbru al povesti.
Ma intreb care e treaba cu visul. Ai fost zgarcita.
Te-ai grabit cu actiunea. T_T' Inteleg ca a fost un capitol de umplutura insa speram sa fie ceva mare care sa ma tina mai mult timp lipita de ecran T__T
Din cauza asta si citesc. Stiu ca merita ^^ Astept urmatorul capitol. Bye!
Sus In jos
Ellise
Admin
Ellise


Numarul mesajelor : 61
Puncte : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptySam Iun 20, 2009 8:02 pm

Well , stiam continuarile astea , nu le mai corectez ca am mai comentat ce greseli sunt de cateva ori la ele . Dar iti voi spune ce imi place in schimb . Ma bucur ca Sam si-a facut atat de repede prieteni atat de buni si imi pare rau ca este nevoita sa sufere din cauza indiferentei mamei ei . Eh , parintii astia..uneori iti fac viata imposibila . Si mi se pare ca este putin cam geloasa pe fratele ei , dar e destul de normal . Well si fazele comice sunt bine conturate , mi-a placut . Abia astept sa vad cum fac nebunele alea clatite sincer ; )) ! Pune continuarea repede ca vreau sa vad ce se mai intampla . Ja ne !
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyDum Iun 21, 2009 8:07 pm

..
..


Ultima editare efectuata de catre Bianca in Lun Oct 12, 2009 2:58 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Ellise
Admin
Ellise


Numarul mesajelor : 61
Puncte : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyDum Iun 21, 2009 11:59 pm

Well new chapter , sa vedem ce ai facut aici :

In cele din urma, veni momentul adevarului : eu in bucatarie. Arme : tigaie, oua, ulei, faina si apa minerala. Soldatii : eu si Criss, curajoase si pregatite de lupta. - aici deja am inceput sa rad , fenomenala faza , i mean cum ai introdus capitolul sa zic asa ; foarte tare Smile)

frugider - frigider

-POFTIM ?! Adica m-ai facut sa pierd jocul la care ma chinui de azi-dimineata ca sa vin si sa fac curatenie dupa ce voi ati incercat sa gatiti ? - auzi fata draga...aia nu a zis nimic de bucatarie , ala ce e clarvazator de si-a dat seama ca au incercat sa gateasca ? mai bine mai bagi o replica ceva ca nu merge aici Wink

Ce pot sa spun ? O descriere impecabila , foarte foarte frumoasa . Imi place asta . Mai ai tu cateva greseli pe acolo dar sunt minore . Mi-a placut si faptul ca la un moment dat eram cu toti tinuti in suspans . La faza cu oglinda....pur si simplu genial crede-ma . Mi-a placut mult capitolul , sincer . Abia astept o continuare . Pune repede next-ul . Gambate kudasai !
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Li Bai
Taran
Li Bai


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 0
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 28

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyLun Iun 22, 2009 2:56 pm

Au avut de munca nu gluma. Ce baiat ciufut Era doar Dany cel neatent T_T Ma asteptam sa fie un hot, o fiara, un vampir care se vede in ciuburile oglindei cand o ataca sau alta bazaconie insa Dany...T_T Ce bine se intelege cu matusa O_O'
Am vazut cateva greseli de exprimare and dialogurile sunt prea...oficiale O_O
Ai mult dialog, descrierea cam seaca and naratiunea...ultima parte a fost cam...mica.
Eu sunt dezamagita...Glumesc! Mi-a placut insa ai cam grabit actiunea Razz Vreau mai mult suspans O_O' Bye!
Sus In jos
Bianca
Taran
Bianca


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptyVin Iul 03, 2009 11:53 pm

Multumesc mult pentru critici, Ellise si Li Bai, si imi pare rau pentru capitolul antrior, Li Bai. Intr-adevar, a avut multe puncte slabe. Sper sa ma revansez cu urmatorul Very Happy
Lectura placuta, si astept cat mai multe critici Smile


Ultima editare efectuata de catre Bianca in Lun Oct 12, 2009 3:00 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Li Bai
Taran
Li Bai


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 0
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 28

Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate EmptySam Iul 04, 2009 5:20 pm

Citat :
Insa ceva neasteptat m-a dat peste cap o perioada. Tata.
Tata ala-i cam rupt din poveste

Citat :
o perioada. Tata. Tata avea sa
Puteai sa pui el sau nu scrii nimic dar nu sa il repeti

Citat :
aşteptai să o vezi. Ci din contră.
mergea in continuare fara punct si litera mare

Legatura dintre roata cu calusei si imbratisarea data de Josh scartie putintel (cel putin asa mi s-a parut...prea brusc >_>)

Ca sa ajunga in camera ei trebuiau sa intre in casa ei, nu? (erau la poarta)

Unele propozitii mergeau legate (pentru a evita epetitia si pentru ca o a doua propozitie nu is avea rostul). Nu stau sa le iau pe toate la rand fiindca sunt prea multe insa se vad usor

Citat :
ca este pana la bunici, in partea cealalta a orasului.
stiu ca se foloseste si ''este'' insa suna mai bine cu verbul ''a duce''

Citat :
Mulţumesc unchiului Steve, pentru că ştii cu adevărat sa păstrezi o comoară precum Gracy
ori scrii ''unchiule'' ori scrii ''pentru ca a stiut''

Citat :
dorindu-şi să evadeze cu orice preţ
merga doar dorind...imi suna ciudat asa

Nu te-ai mai grabit and desi m-ai facut sa nu mai vad din cauza ultimei parti a discursului (eram gata sa plang...aproape...sunt mai sensibila de ceva timp =_=' don't know why)
Visul nu mi s-a parut ciudat deloc but mi s-a parut anormal sa nu se poata trezi odata ce a constializat ca viseaza si isi controla actiunile).
O_O' Ce mama tampitica are...In ambele cazuri imi venea sa sar pe ea si sa-i tin o predica...Sunt fete care nu se inteleg cu mamele lor dar nu in halul ala and eu i-as fi platit cu aceeasi moneda, facandu-i praf tot ce gaseam Evil or Very Mad
O_O' Ce...istetica era fata cand era mica
Exemplar tata, n-am ce zice ^^
Desi doar ai povestit a sunat impresionant de bine
Sunt impresionata de marimea capitolului care a meritat asteptarea si de suspansul in care m-ai aruncat...printre altele.
^^ Mi-a placut faza cu clepsidra si restul de pe acolo (ii stiu ''explicatia'')
Nu te-am laudat but chiar imi place
Bye and astept cu nerabdare urmatorul capitol ^__^

Edit: Ti-am dat PM


Ultima editare efectuata de catre Li Bai in Sam Iul 04, 2009 7:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Eternitate   Eternitate Empty

Sus In jos
 
Eternitate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Fan Fiction :: Drama/Romantism-
Mergi direct la: