Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 BLOOD and WATER ^^Cold-Hearted^^

In jos 
AutorMesaj
Rose Stryder
Taran
Rose Stryder


Numarul mesajelor : 3
Puncte : 0
Data de inscriere : 28/11/2010
Varsta : 28
Localizare : Somewhere

BLOOD and WATER ^^Cold-Hearted^^ Empty
MesajSubiect: BLOOD and WATER ^^Cold-Hearted^^   BLOOD and WATER ^^Cold-Hearted^^ EmptyDum Noi 28, 2010 6:33 am

Rosalie (Rose) Serttory - Vampir
Aleksandr (Sasha) Dempsey - Dastlui

Dastlui - Sange Pur - se hranesc cu Sange Pur si normal
Oameni - Sange Semipur - se hranesc normal
Razini - Sange Apa - se hranesc cu sange de animal si normal
Vampiri - Sange Pur - se hranesc cu Sange Pur, Sange Semipur si normal



BLOOD and WATER
Cold - Hearted




BW
UNU

Buzele-mi s-au arcuit intr-un ranjet infiorator. Degetele au pocnit cu un zgomot metalic inainte sa dispara sub gulerul camasii femeii, infigandu-si unghiile in gatu-i. In mai putin de zece secunde trupul lipsit de vlaga a cazut la pamant. Fara a-mi ascunde impulsurile am sarit asupra ei cu dintii dezveliti. I-am descheiat bluza, apoi am apucat-o de ceafa tragand-o sub nasul meu. Inima-i incetase a bate in urma sufocarii. Mi-am infipt caninii adanc in pielea calduta. Lichidul rosu a inceput a se pune in miscare, pana i-am simtit gustul cu limba. Era ca o rosie stricata aruncata in fata! Bleah! Am aruncat corpul inert cat colo.
Nu... nu gandisem. Trebuia sa stiu ca Razinii aveau un sange puturos, de aici nascandu-se si dorinta de a-i omori. Trebuia sa stiu ca, desi abia ma hranisem... ieri, inca-mi mai era foame - durerea aceea din pieptul meu - si n-ar fi trebuit sa sar asupra primului Sange Apa intalnit. Am injurat, lovind cateva cutii, si am iesit din pivnita. Mama ma-sii de Razin! Sa fi putrezit acolo, nu ma interesa.
Sus, pe ringul de dans, Samantha si Melissa dansau infocate - sau cel putin asa parea - in bratele unor tipi necunoscuti. Am pufnit. La cat de treze le lasasem si la cat de treze le gaseam - imbibate ca o carpa in wiskey - se pare ca nu se sfiau sa flirteze, indiferent de situatie. Dar pana la urma, ce mai conta? Erau prietenele mele - oameni - si aveau cel mai delicios Sange Semipur.
Mi-am indreptat cutele rochiei mulate pe care o purtam, apoi m-am avantat in incaperea scaldata de buchete palpaitoare de lumina ce imi aminteau izbitor de mult de clubul techno de seara trecuta. Am marait la recunoasterea genului de muzica. Era melodia preferata a...

-Hei, dulceata!
Mi-am incordat maxilarul la auzul cuvintelor, insa mi-am incordat si muschii cand am simtit doua maini deoparte si alta a soldurilor mele, nedorind sa depasesc traditia de ucideri pe noapte.
M-am retras de langa gura aceea ce se apropia cu o viteza alarmanta de gatul meu, prin minte rasarindu-mi gandul ca... poate era unul din superiori? Nu chiar, era un betivan de Dastlui. I-am trimis o lovitura intre picioare, lasandu-l zvarcolindu-se pe jios. Am ignorat totodata si impulsurile de ai sfasia beregata si fluieraturile din spate in timp ce paraseam locul actiunii. La naiba cu toti baietii astia!
Samantha si Melissa, vazandu-ma, au venit imediat langa mine.

-Plecam! aproape le-am ordonat eu.
Au facut ochii cat cepele.

-Dar abia am ajuns si...
-Am spus ca plecam!

Vocea mea sunase moale, dar amenintatoare. Oh, Dumnezeule, dac-ar fi stiut... si-mi era atat de foame! N-ar fi observat nimeni daca una... sau amandoua ar fi fost aruncate intr-o pubela, lipsite de viata. Insa acum depindea si de situatie. Le pastram pentru mai tarziu.
Din nou un junghi in stomac m-a facut sa tresar. Mi-am rotit privirea printre mese, gasind intr-un colt de data asta un baiat de aceeasi varsta ca a mea. Hm, chiar nu putea avea si omul liniste macar o seara? Am ras fara sa vreau la propria gluma. Om... Razin! Persoana pe care o urmaream s-a ridicat de pe scaun vadit nemultumita ca o descoperisem. Tulburarea si nelinistea i s-au citit in ochi cand s-a intors din nou spre mine, ochii intalnindu-ni-se. Iritare? Frica? Dar de unde furie? Starile-i sufletesti se rulau pe fata ca un film vechi.
-Oh, baietas! Cu tine va fi usor, am murmurat eu.
Alta lovitura mai mortala m-a facut sa-mi fie greata. La nici mai putin de zece pasi un Dastlui isi arata coltii spre mine.
Stomacul a reactionat din nou, agitandu-se de foame de data asta. Dastluii aveau Sange Pur, la fel ca Vampirii. Mama ma-sii de treaba!

-Buna, Sasha! s-a repezit Melissa, facandu-ma sa tresar.

Sus In jos
 
BLOOD and WATER ^^Cold-Hearted^^
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Fan Fiction :: Supranatural/Sci-Fi-
Mergi direct la: