Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cartea preferata

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Yukira
Taran
Yukira


Numarul mesajelor : 49
Puncte : 0
Data de inscriere : 19/05/2009

Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Cartea preferata   Cartea preferata EmptyMier Mai 20, 2009 4:57 pm

M-am gandit sa deschid un topic in care voi veti spune ce carte pe care ati citit-o v-a placut cel mai mult si de ce.

Mie mi-a placut mult cartea Twilight scrisa de Stephenie Meyer. Mi-a placut aceasta carte deoarece sunt un mare fan al povestilor cu vampiri si cand am vazut-o la Cora, m-a tentat. Actiunea mi se pare foarte interesanta si relatia dintre Edward si Bella la fel. Pentru mine aceasta carte este ca un drog pentru ca nu o mai pot lasa din mana, pana cand nu o termin. Am citit pana acum Amurg, Luna Noua si Eclipsa. Acum astept sa apara si Zori de Zi. Felul in care scrie Stephenie Meyer m-a fascinat total si m-am dus la cinemasa vad si filmul Smile .
Astept sa vad ce carte v-a placut cel mai mult caci poate o sa o citesc si eu Smile
Sus In jos
Kumiko
Taran
Kumiko


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 19/05/2009
Varsta : 28
Localizare : Marte...

Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Re: Cartea preferata   Cartea preferata EmptyJoi Mai 21, 2009 12:50 am

Hmm...Carte preferata...Padurea Spanzuratilor de Liviu Rebreanu...O carte minunata de care am devenit obsedata...Si tot asa de obsedata am devenit de razboi,steang,Apostol Bologa(Un sentiment de iubire =]])(Intru itnre el si Ilona)...Ciudat...Meyer il chema si pe doctoru' ala de pe fornt care l-a "vindecat" pe Apostol^^
Sus In jos
http://bleach-world.forumz.ro
Tamivia
Admin
Tamivia


Numarul mesajelor : 128
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Re: Cartea preferata   Cartea preferata EmptyMar Iun 02, 2009 2:53 am

Asa....mie cel mai mult mi-a placut Eragon. Contine toate trasaturile fantasticului. In primul rand, apar dragoni nu? In al doilea rand, legatura mintala dintre Eragon si Saphira e interesanta. Fantasy are, si inca prea mult. Elfi, pitici, magie....Faze horror nelipsiste nici ele...in special in capitolele despre razboaie. Povestea in sine iar e superba si foarte bine scrisa. Ceva gen Stapanul Inelelor, are suspans, momente de amuzament (mai ales cand Angela ii explica lui Eragon cat de idiot e) si apar sute de legende. Tragedia nu lipseste...mai ales ca mor doua personaje importante in a 3-a carte....Sper ca ultima sa se termine tragic (si sa nu se casatoreasca Arya cu Eragon X__X)
Sus In jos
https://aranna.forumgratuit.ro
Chakalaka
Fermier
Chakalaka


Numarul mesajelor : 85
Puncte : 0
Data de inscriere : 05/06/2009
Varsta : 28

Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Re: Cartea preferata   Cartea preferata EmptyVin Iun 05, 2009 2:54 pm

Carte preferata?

Seria Amurg dar si Invitatie la Vals de mihail Drumes.
Recomand aceasta carte, celor care le place Romance-ul si Drama.
Sus In jos
Katherine
Taran
Katherine


Numarul mesajelor : 9
Puncte : 0
Data de inscriere : 29/07/2009
Varsta : 31
Localizare : The Last Show

Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Re: Cartea preferata   Cartea preferata EmptyMier Iul 29, 2009 2:45 am

Well cartea mea preferata va ramane mereu Vampirul Vittorio de Anne Rice. Da ador povestile cu vampiri iar aceasta carte este una din cele mai bune. Are o poveste foarte buna si chiar foarte originala, intamplrile sunt cat de poate de bine precizate si nu apar povesti de genu vampir+om=love (adica totusi suna stupid ca un om sa fie indragostit de un vampir si invers oo''''' dar ma rog ).
Anyway cartea este buna si nu te plictiseste oo' cum o fac altele din gen (aici ma pot referi la Twilight)
Cam atat cred daca mai am ceva de zis voi da un edit
Sus In jos
http://reminiscence-sorrow.blogspot.com
Continut sponsorizat





Cartea preferata Empty
MesajSubiect: Re: Cartea preferata   Cartea preferata Empty

Sus In jos
 
Cartea preferata
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Altele :: Filme/ Carti-
Mergi direct la: