Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ce manga ati citit pana acu?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Kumiko
Taran
Kumiko


Numarul mesajelor : 21
Puncte : 0
Data de inscriere : 19/05/2009
Varsta : 28
Localizare : Marte...

Ce manga ati citit pana acu? Empty
MesajSubiect: Ce manga ati citit pana acu?   Ce manga ati citit pana acu? EmptyJoi Mai 21, 2009 1:22 am

Deci...Titlul spune totul...Ce manga ati citit pana acu?...Dati numele si argumentati de ce ca sa nu fie SPAM^^(Ca daua dminii dupa aia vina pe mine)...Anyway...

Eu am citit pana acu:

Bleach
Are capitole nesfarsite iar eu vreau sa vad sfarsitul la fel ca la anime^^...E la fel ca in anime dar ca e destul de diferit...Ichigo n-a terminat nici acu cu Ulquiorra scratch
Chrno Crusade
L-am citit mai mult pentru sfarsit =]]...Sfarsitul e mult mai NeEMO =]]...Asa ca l-am citit si pe asta desi pana la sfarsit e exact la fel ca in anime^^
VK
Am zis ca poate am sa fiu interesata de el daca e in romana pe MangaZup dar nu l-am citit pe tot ca mi-a fost lene(Daca anime-ul e inspirat din manga^^...)

So...Voi ce ati citit?
Sus In jos
http://bleach-world.forumz.ro
Yukira
Taran
Yukira


Numarul mesajelor : 49
Puncte : 0
Data de inscriere : 19/05/2009

Ce manga ati citit pana acu? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit pana acu?   Ce manga ati citit pana acu? EmptySam Mai 23, 2009 1:46 pm

Nu sunt eu o mare cititoare manga pentru ca imi place mai mult sa ma uit la animeuri, dar am citit si eu cateva.

1. Bleach - cum ai spus tu, nu se mai termina si ma enerveaza destul de tare. In ultimul timp citeam numai pasajele unde aparea Hitsugaya (personajul meu preferat :XXX )

2. Loveless - Sunt o fana yaoi . M-a atras aceasta manga pt ca mi-au placut personajele in primul rand si in al doilea actiunea.

3. Chrono - Crusade - Acum mai mult timp fusese animeul meu preferat si am tinut mortis sa citesc si manga-ul.

4. Death Note - Asta l-am citit in mare parte din plictiseala, dar animeul imi place.

Mi-ar placea daca aceste manga-uri sa fie color nu alb-negru.

Cam atatica am citit si eu pe siteul onemanga. Vroiam sa mai citesc si Naruto Shippunden, dar la cat de lung e, am renuntat.
Sus In jos
Yatuki
Taran
Yatuki


Numarul mesajelor : 39
Puncte : 1
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31

Ce manga ati citit pana acu? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit pana acu?   Ce manga ati citit pana acu? EmptyDum Mai 31, 2009 4:56 pm

Sa circulam prin cutiile memoriei....
1. Angel Sanctuary - Pei avand in considerare ca animeul are numai 3 episoade si finalul m-a lasat in pana vroiam sa ma informez mai mult asa ca m-am apucat de manga, care nici pana in prezent nu am terminat-o sunt la capitolul 85 si are..*tineti-va bine* 120 de capitole...oo yeah..am si ceva vreme de cand o citesc..
2. Spiral: Alive & Spiral: Suiri no kizuna....aceste 2 mangauri [da sunt doua] au legatura una cu alta si de asta le-am impreunat...insa sunt incomplete..am citit toate capitolele care s-au scris pana acum,,,actiune difera complet fata de anime si se intelege mai bine in manga..m-a ajutat sa-mi dau seama ca lucrul pe care il credeam la anime e foarte vizibil in manga. Mi-a placut...De-abia astept sa se mai scrie...!!!
3. Crazy 4 you...pei m-a atras titlul si vroiam sa vad despre ce e vorba...nu mi-am dat seama nici la asta ca trebuie sa se mai scrie prin ea..un capitol scris, 1 capitol citit.
4. I love my younger sister....chiar daca nu difera foarte mult de anime..actiunea din manga este mai descriptiva si chiar nu as recomanda-o minorilor..*hentai alert*

Si mai am inca vreo o mie dar nu mi le amintesc pe toate acum...:-? Aaa siteurile de pe care le-am citit sunt onemanga si mangafox..pe langa google download...[ consider ca mai bine le citesc in engleza caci unii traducatori nu traduc chiar corect asa ca mai bine le citesc de la origini -da de aici reiese k ar trebuie sa le citesc in japoneza dar inca nu am invatat sa descifrez "heroglifele" alea-]
Sus In jos
Tamivia
Admin
Tamivia


Numarul mesajelor : 128
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Ce manga ati citit pana acu? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit pana acu?   Ce manga ati citit pana acu? EmptyJoi Iun 04, 2009 12:20 am

Din Slayers:
1. King of Aqua Lord- si razi si plangi...o manga interesanta ce n-a ajuns inca la sfarsit (cat sper yo sa moara una ca e nesuferita rau)
2. Choubaku Mahouden- e o manga cam ciudata...un fel de alt final al seriei next...mi-a placut ca au murit personajele principale la sfarsit...eh...si-o sinucidere asa pe-acolo...
3. Revolution- asta a ajuns abia la cap. 5...merge in paralel cu a 4-a serie si e ceva mai sadica
4. Evolution-R- cam la fel cu seria, numai ca mult mai horror....ramane Zuuma fara maini pe-acolo, la sfarsit o gramada de cadavre...
5. Sunadokei- a aparut numai primul capitol, dar e cam dubioasa....foarte tragica ( o incaseaza una de la niste pirati) si cu monstruleti multi
6. Light Magic- o incurcatura cu niste timpul, in loc de dragoni apar roboti si actiunea e intr-o lume in care magia e disparuta de secole
7. Ginga Densetsu Gin- e despre niste caini care ataca un urs...e mai complicata povestea dar foarte tragica
Sus In jos
https://aranna.forumgratuit.ro
xSummehx
Taran
xSummehx


Numarul mesajelor : 2
Puncte : 0
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 29
Localizare : in your bathroom...

Ce manga ati citit pana acu? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit pana acu?   Ce manga ati citit pana acu? EmptyVin Iun 05, 2009 3:10 am

Here I go:
1.Midnight Secretary - nu mi-am imaginat niciodata relatia dintre un vampir si secretara lui asa o.o, este destul de interesanta, iar sfarsitul este neprevazut
2.Desire Climax - am crezut ca e e serie interesanta, si asa sa dovedit pana spre sfarsit cand devine cliseic
3.Maka Maka - prima mea manga yuri, nu prea am ce comenta... a, nu as recomanda-o minorilor
4.Death Note - ma atras mult mai mult decat animelul, actiunea avea mai multa logica si poate doar mi s-a paut mie, dar este mult mai captivanta decat animeul
5.My 1/3 Boyfriend - scurta si la obiect, o poveste de dragoste dintre o eleva si un profesor (cum se observa la sfarsit), cu putin romantism
6.Princess Ai - Yazawa a fost mereu una dintre preferatele mele in materie de manga si nici acum nu am fost dezamagita
7.Nana - cand animeul nu mai este de gasit, citeste manga, interesanta si originala, poveste devine ambiguu si incepe sa ma dezamageasca
Spoiler:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce manga ati citit pana acu? Empty
MesajSubiect: Re: Ce manga ati citit pana acu?   Ce manga ati citit pana acu? Empty

Sus In jos
 
Ce manga ati citit pana acu?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Anime & Manga :: Manga-
Mergi direct la: