Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cum ati aflat de anime-uri?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Topaz
Admin
Topaz


Numarul mesajelor : 33
Puncte : 0
Data de inscriere : 18/05/2009
Localizare : Chiar conteaza?

Cum ati aflat de anime-uri? Empty
MesajSubiect: Cum ati aflat de anime-uri?   Cum ati aflat de anime-uri? EmptyLun Iun 01, 2009 4:50 am

O intrebare banala: cum ati aflat voi de animeuri?
Eu una am descoperit aceasta lume a animeurilor acum 2 ani, cand m-am mutat la bloc. Am stat ceva timp la bunica(vreo 10 ani, dar ma rog, nu conteaza si nu vreau sa intru in detalii) si acolo nu prindeam minimax, mai exact animax dupa 8 seara. Insa la noua mea casa prind acest program si imi aduc aminte ca tot butonal telecomanda si m-am oprit pe postul A+(asa se numea atunci cand l-am gasit eu). Tocmai era la T.V Kaleido Star si cred ca era al doilea sau al treilea episod. Eu m-am uitat si mi-a placut, asa ca am inceput sa ma uit mereu la KS si inca la cateva animeuri de pe post. Nu dupa mult timp, cineva de pe mess (cred ca Lina a fost acea persoana) mi-a povestit de animeuri. Eu ma uitam la ele ceva timp, da nu stiam cum se numeau.
Cam asa am aflat eu de animeuri.
Sus In jos
http://www.animejump.lx.ro
drunk_rabbit
Taran
drunk_rabbit


Numarul mesajelor : 27
Puncte : 0
Data de inscriere : 31/05/2009

Cum ati aflat de anime-uri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati aflat de anime-uri?   Cum ati aflat de anime-uri? EmptyLun Iun 01, 2009 3:32 pm

Pai eu am aflat pe cand aveam vreo 8 ani (ehe mult timp de atunci =)) ) mutam si eu posturile alandala si am dat de A+ , era Inuyasha hm episodul 3 , si eu daca pe atunci eram maniac al desenelor animate(ma trezeam sambata si duminca la 7 =)) ca sa vad desene , plus ca mai erau si la bulgari =)) si intelegeam "tot" dar tot ma uitam =)) ) deci cand am dat de animeuri normal ca mi-au placut , apoi am mai vazut Slayers si tot asa am inceput sa urmaresc serialele de pe A+. Apoi peste cateva secole mi-au bagat si mie net si am inceput sa vizionez si alte animeuri Razz
Sus In jos
Reinoir
Taran
Reinoir


Numarul mesajelor : 7
Puncte : 0
Data de inscriere : 03/06/2009
Localizare : Oguri`s bed xD

Cum ati aflat de anime-uri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati aflat de anime-uri?   Cum ati aflat de anime-uri? EmptyMier Iun 03, 2009 3:33 pm

Cred ca pe la varsta de 8 ani am descoperit anime-urile ( defapt, atunci am devenit fana inraita ).
Eram la sat, bineinteles, si bunica mea si-a pus parabolica, sau ce si-a pus atunci ( sau cred ca era deja in program ). Stiam de A+ ( care imi place mai mult decat Animax, noua versiune ) dar niciodata nu ma uitam prea mult, pierdeam vremea pe afara si uitam sa ma uit iar cand intram in casa imi dadeam seama ca uituca pot sa fiu. Asa ca, vara, cred ca s-a intunecat mai repede, si s-a terminat minimax ( am zis, doamne ajuta, in sfarsit! ). Stiam cum se numesc, ce sunt... am si eu prietene pe acolo, no? Ok~ so, cred ca am vazut Inuyasha prima data pe A+, prima serie, adicea cea mai infioratoare, pentru mine. Tin minte cand vedeam genul acela de monstrii imediat ma dadeam de langa tv.
Uhh~ si Slayers apoi Yu Yu Hakusho. Si tot asa, pana am ajuns la oras ( finally! ) si am dat pe A+ si am urmarit mult timp... ma rog, nu chiar... but whatever, am dat de ele pe net si tot asa^^"
Dar primul meu anime a fost la vreo 5 ani, sau cam asa ceva, cand am urmarit Yu Gu Oh pe tvr1 parca, si apoi Sailor Moon.
Sus In jos
http://www.anime-empire.ro
Tamivia
Admin
Tamivia


Numarul mesajelor : 128
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Cum ati aflat de anime-uri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati aflat de anime-uri?   Cum ati aflat de anime-uri? EmptyJoi Iun 04, 2009 12:04 am

La mine-i poveste lunga, da o spun pe scurt.
Intr-o seara ma uitam la un reportaj pe Animal Planet si fu reclama. Schimb yo canalele si dau de Animax, mai exact de ep. 10 din Slayers (ala cu Shabranigdo). Ma uit yo vreo 2-3 minute, apoi dau la altceva (doamne, ce proasta fusesi). Dupa vreo 3-4 zile, iar nimeresc un ep. (ala cu logodna, cu Halas). Ma uitasi la tot si-mi placu. A doua zi am inceput sa notez ep. pe un caiet, apoi am intrat pe net sa caut info (k nu stiam decat vreo 2-3 nume) si vazusi pe un site k scria in dreptul lui Anime.
Apoi am aflat ca si Sonic X, de care fusesem pasionata pana atunci, tot anime era.....
Sus In jos
https://aranna.forumgratuit.ro
Chakalaka
Fermier
Chakalaka


Numarul mesajelor : 85
Puncte : 0
Data de inscriere : 05/06/2009
Varsta : 28

Cum ati aflat de anime-uri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati aflat de anime-uri?   Cum ati aflat de anime-uri? EmptyLun Iun 08, 2009 9:08 pm

Eu am aflat pe la 10 ani. Era cam 9 seara. Butonam si am vazut Kyoro Chan. Eram nebuna si imi placea. Am inceput sa ma uit des la Kyoro. Apoi am vazut un alt serial. Si asa am cautat pe net info despre anime.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum ati aflat de anime-uri? Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati aflat de anime-uri?   Cum ati aflat de anime-uri? Empty

Sus In jos
 
Cum ati aflat de anime-uri?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Info about anime
» Download Anime Music
» Siteuri cu poze anime
» Parere despre anime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Anime & Manga :: Anime in general-
Mergi direct la: