Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Clannad

In jos 
AutorMesaj
SinQ
Fermier
SinQ


Numarul mesajelor : 81
Puncte : 0
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Uhm ... Ancient Greece O.o'

Clannad Empty
MesajSubiect: Clannad   Clannad EmptyLun Iun 01, 2009 3:49 pm

Clannad Clannad

Clannad


●Genres: Drama, Comedy, Psychological, Romance
●Episodes: 22 + 2 special episodes
●Year: 2007
●Status: First Season


Iata ca fanii Air si Kanon2006 au parte de o a treia serie – Clannad – astfel avem de-a face cu o trilogie a iubirii, prieteniei si misterului.

Povestea din Clannad se invarte in jurul lui Tomoya Okazaki, un tanar maturizat inainte de vreme din cauza problemelor familiale. Prezenta lui pozitiva atrage in jurul sau diferite personaje feminine (insa fara nicio legatura cu genul harem) cu care se va imprieteni si care ii vor schimba perspectiva asupra vietii. Asa cum ne-au obisnuit seriile produse de Key, nici Clannad nu duce lipsa de mister, revelat pe parcurs, pastrandu-se astfel o reteta de succes.


P a r e r e~p e r s o n a l a

Pot sa zic ca am plans la anime-ul asta de am rupt. Am vazut si anime-ul si filmul, amandoua sunt excelente. Grafica este superba, ochii personajelor m-au captivat. Coloana sonora draguta si ea, iar povestea originala. Mi-a placut la nebunie, au fost momente in care am ras cu siroaie si am plans cu "fluvii". Un anime de nota 10, vi-l recomand. (Dango, dango, dango... it's a big familly^^')
Sus In jos
 
Clannad
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Anime & Manga :: Anime List :: Alte animeuri-
Mergi direct la: