Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Tohoshinki: Gods of the East

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Yatuki
Taran
Yatuki


Numarul mesajelor : 39
Puncte : 1
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31

Tohoshinki: Gods of the East Empty
MesajSubiect: Tohoshinki: Gods of the East   Tohoshinki: Gods of the East EmptyMar Iun 02, 2009 3:19 pm

Tohoshinki: Gods of the East

Mare agitatie intr-un concert, 5 baieti pe scena imbracati in mod diferit provoaca mare valva in multime. Daca ii luam de la stanga la dreapta in margine se agita liderul in pas de breakdance, imbracat cu o pereche de blugi rupti si un tricou foarte lejer, fara a lipsi colierul de la gat sau cercelul din ureche. Langa, alt dansator ce tocmai canta melodia, jucaus dupa cum se comporta pe scena, imbracat cu o pereche de blugi tot rupti, numai ca spre deosebire de lider, ai sai erau negrii si o bluza mai de vara. In mijloc, un cantaret mai tacut dupa infatisare, ce se pregatea sa continuie melodia in timp ce respecta intocmai pasii de dans, imbracat putin mai diferit, blugi negrii, rupti, tricou negru asortat intocmai cu manusile de la mana, iar la ureche, o pereche de cercei sub forma de cruce ce straluceau in lumina reflectoarelor. Mergand cu privirea mai incolo, al 4-lea cantaret, nici prea tanar, nici prea batran, destul de matur, imbracat ca si ceilalti, avand doar model diferit de piercing. Si ultimul dar nu cel din urma...alt membru al trupei, purtand o pereche de blugi albastrii, rupti, un tricou alb, acoperit de-o camasa de aceeasi culoare. Ei sunt U-know Yunho, Xiah Junsu, Hero Jaejoong, Max Chagmin si Micky Yoochun. Ei sunt Tohoshinki.
O galagie extraorinara se mai auzi, cand membrii terminara si ultima melodie, ridicand mainile unite in aer.
*
* *
- Buna treaba baieti..! spuse Yunho oppa..zambind la fiecare, in timp ce-si tranti trupul obosit pe primul fotoliul ce-l nimeri, din camera.
- Mi-e foame..mi-e sete..vreau fotball! urla inca plin de energie Xiah.
Hero butona tacut telefonul pentru cateva momente apoi spuse catre ceilalti:
- Sushi, pizza, yamero, sashi ce vreti ?
- De toate...!!! se imbulzi Xiah cand auzi.
In incapere isi facu aparitia si managerul, cu o privire serioasa se uita catre membrii pentru a-i tine in suspans. Il bufni rasul, asa ca isi musca buza pentru a-l stapani. Mergea usor si cu pasi marunti tot inainte, pana ca ajunse aproape de perete. Cei cinci il privira curiosi, asteptand o reactie.
- Sunt foarte dezamagit de voi...
Membrii deja se cutremura.
- Cum...cum..cum ati putut fi asa de buni in seara asta ? intreba managerul intorcandu-se catre ei c-un zambet ce ii felicitase pe toti.
- Era sa ne bagi in mormant! spuse Max rasufland, in timp ce se tranti pe canapea.
- Cu mine n-a tinut..zise Micky pe-un ton foarte calm, in timp ce-si rasfoi paginile cartii din mana.
- Manager...Xiah nu se hotaraste la mancare..! zise Hero pentru a calma batalia asta.
- Se hotaraste Xiah vreodata ? intreba batranul, mergand catre iesire. Mancarea voastra va ajunge in cateva minute..aveti rabdare...aa si Hero..incearca sa nu-i mai zici omului ce livreaza mancarea sa aduca si lamai.
- Dar...! incerca Hero sa spuna insa managerul iesi deja din camera. Minunat..! spuse el cand se intoarse. Cum sa mananc eu ceva fara lamai ? Sau daca nu e picant ? Managerului nu ii pasa deloc de mine?
- Stai calm draga..! se auzi vocea liderului ce-si dadu privirea spre el, in timpul asta trimise mesaj catre "omul cu mancarea".
Mesajul suna un felul urmator: Daca tii la viata ta si daca nu vrei sa faci sport de performanta, atunci nu vei uita ca tura asta sa-i aduci sotiei mele pretioasele lamai si sosul picant. Semnat: criminalul tau, Yunho oppa Smile>-
- Acum s-a rezolvat...
- Ce-ai facut ? intreba Hero curios si facandu-si mii de imagini prin minte. " A dat mesaj prietenei ce sunt eu asa curios?"
- Ti-am rezolvat problema lamailor..nu va uita...
- Ce? intrebase celalalt cu o expresie mirata pe chip, incercand sa-si calmeze uimirea prin a-si da privirea in agenda sa vada ce are de facut pentru azi. Prin acest mod isi calma si roseata ce aparu pe chip.




Nota: dupa cum am mai spus..ficul este facut in 3 si sper ca nu-i problema..capitolele sunt scrise in ordinea precizata la descrierea deci nu sunt toate ale mele...daca e necesar am sa pun autorul la fiecare capitol in parte...domo ^^
Sus In jos
Teh Role Model
Nobil
Teh Role Model


Numarul mesajelor : 224
Puncte : 5
Data de inscriere : 19/05/2009
Varsta : 34

Tohoshinki: Gods of the East Empty
MesajSubiect: Re: Tohoshinki: Gods of the East   Tohoshinki: Gods of the East EmptyMier Iun 03, 2009 4:01 am

Well, e un inceput... OK, i guess, dar mai merge lucrat si finisat, cu siguranta. Ceva probleme de exprimare sunt, nu mari, capitolul cam scurt si am inteles ca e preluat, ceea ce nu e deloc admirabil. In fine, o sa incerc sa trec peste ideea de homosexualitate si sa citesc fic-ul in continuare.
Sus In jos
Ellise
Admin
Ellise


Numarul mesajelor : 61
Puncte : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Ploiesti

Tohoshinki: Gods of the East Empty
MesajSubiect: Re: Tohoshinki: Gods of the East   Tohoshinki: Gods of the East EmptyJoi Iun 04, 2009 9:30 am

Well , i'm here si stii ca ador fic-ul asta , dar are destule greseli si el deci sa incepem :

Citat :
Langa, alt dansator ce tocmai canta melodia, jucaus dupa cum se comporta pe scena, imbracat cu o pereche de blugi tot rupti, numai ca spre deosebire de lider, ai sai erau negrii si o bluza mai de vara. In mijloc, un cantaret mai tacut dupa infatisare, ce se pregatea sa continuie melodia in timp ce respecta intocmai pasii de dans, imbracat putin mai diferit, blugi negrii, rupti, tricou negru asortat intocmai cu manusile de la mana, iar la ureche, o pereche de cercei sub forma de cruce ce straluceau in lumina reflectoarelor. Mergand cu privirea mai incolo, al 4-lea cantaret, nici prea tanar, nici prea batran, destul de matur, imbracat ca si ceilalti, avand doar model diferit de piercing. Si ultimul dar nu cel din urma...alt membru al trupei, purtand o pereche de blugi albastrii, rupti, un tricou alb, acoperit de-o camasa de aceeasi culoare

Propozitiile astea cu descrierea sau mai bine spus prezentarea lor sunt cam fara predicat si vezi ca asta poate spori neclaritatea lor si desigur esprimarea greoaie deci ai mai multa grija cum le formulezi (stiu ca acesta este capitolul tau deci ne razboim si pe mess nu uita Razz ) . Oricum , mai multa grija bine ?


Citat :
In incapere isi facu aparitia si managerul, cu o privire serioasa se uita catre membrii pentru a-i tine in suspans.

Exprimare putin aiurea pentru ca nu legi bine frazele intre ele , virgula nu rezolva chiar totul sa stii ?Wink

Fic-ul e bun , stii doar cat de mult imi place mey . Dar ai probleme din nou cu timpurile verbale si asta nu e de bine sincer . Incearca sa reduci problema asta pentru ca este destul de grava . Deranjeaza la exprimare si desigur ca stii ce rol important joaca asta intr-un fic . Deci redu-o . Plus ca as vrea sa vad mai multa descriere in fic-ul tau(al vostru de fapt) . Si semnele alea de punctuatie bro draga....ce sa mai zic ? Tine minte : dupa verbul la gerunziu , dupa o strigare etc. intotdeauna se pune virgula . Wink . In fine , cred ca atata aveam de spus :-? , sper ca sfaturile mele te-au ajutat . Oricum , gambate kudasai !

Comandata onorata by Ellise !
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Yatuki
Taran
Yatuki


Numarul mesajelor : 39
Puncte : 1
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31

Tohoshinki: Gods of the East Empty
MesajSubiect: Re: Tohoshinki: Gods of the East   Tohoshinki: Gods of the East EmptyVin Iun 05, 2009 1:40 am

Teh Role Model - deci ficul nu e preluat [scz daca am dat impresia asta]...singurele lucruri preliate sunt numele trupei, membrii din ea si managerul lor care oricum nu stiu cum il cheama :-j aa si putin din caracterul personajelor...dar povestea e 100% originala... impartita in 3 oameni :-?...ah arigato ca faci efortul asta ; ))

Ellise - arigato ca mi-ai onorat comanda sys...*respect*...si da ne razboim..sa-mi tai cu tigaia in cap daca mai fac greseli ; ))...

Well let's put the next chapter....

CAPITOLUL 2

Prea mult timp nu a trecut si soneria se facu auzita, usa fiind deschisa de un barbat ce tinea o cutie in mana. Se uita catre Hero, in timp ce aseza cutiile pe masa. Zgomot de izbitura se auzi, in timp ce membrii trupei treceau la masa.
- Nu am uitat domnule criminal..multumesc pentru avertizare...nu vreau sa-mi pierd slujba...sosul, lamaile ~X(..IATA-LE!!! zise barbatul asezand totul pe masa si iesind din incapere ca si fulgerul.
"Infumurat ca de-obicei" era gandul celor 5.
Xiah lua un cutit in mana incepand sa se joace cu lama lui. Incepu sa-l arunce sus si-n jos, reusind sa creeze o atmosfera jucausa.
- Opreste-te Xiah.!! il atentiona Hero ca o mama protectoare.
In momentul acela, Xiah se speria asa ca arunca, fara voie, cutitul in directia lui Hero. Reusind sa treaca pe langa el, ca prin minune. "Victima" facu niste ochi mari, bulbucati, intrand intr-o stare de tensiune, numai nu tipa, cum vroia s-o faca. Yunho isi dadu o privire urata catre Xiah, facandu-l sa se aseze ca un catelus pe scaun.
- Daca mamy ti-a spus sa incetezi..de ce nu ai facut-o? Pentru asta nu te mai atingi de mingea de fotball..!! striga el nervos.
- Yunho..calmeaza-te..bine ca nu s-a intamplat nimic...! spuse Hero pe-un ton extrem de calm, incercand sa linisteasca apele.
Imaginatia lui Xiah zbura foarte departe, se gandi ce ar fi patit mami lui daca taisul acela ar fi ajuns in inima. Incepu sa si-l imagineze pe Hero cu sange ce iesea din gura, ce curgea pana la lama, care era deja patata. Il imagina cu chipul palid, aproape mort, chinuindu-se sa supravietuiasca. In cele din urma cineva trebuia sa-i scoata lama din piept, se gandea care din ei ar fi pus sa faca asta, daca s-ar fi intamplat. In cele din urma isi imagina ca deja isi dase duhul, facand in mintea sa o imagine proaspata, mai ceva ca il filmele horror.
-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!! se auzi un strigat puternic din partea lui datorita imaginatiei ce o crea.
Inima incepu sa-i bata accelerat, sangele ii pulsa cu putere, respiratia ii se taia si la fata incremeni tot. Ceilalti il privi aiuriti, dorind sa inteleaga ce a patit "domnul energie". Lucrul acesta nu dura mult, caci Xiah simti dupa ceafa palma puternica a lui Yunho.
- Un simplu scuze va rezolva asta..sopti Yunho, in timp ce ii arata cu privirea sa se indrepte spre Hero.
Xiah ii urmari privirea si cand il vede pe Hero, veni si imaginea din mintea sa, alungand tipatul. Ca si fulgerul veni in fata mamei lui, facand 5 plecaciuni si cerandu-si iertare de nenumarate ori. Hero il privi aiurit, punandu-i mana pe umar pentru a-l opri, caci deja ametise de cate ori l-a urmarit cu privirea.
- Du-te in camera...ca tot ai terminat de mancat...si incearca sa nu mai faci asa multe daune "sau sa ametesti lumea.."
Xiah inca inspaimantat de ceea ce singur isi crea, pleca cu viteza in camera. Membrii se uita curiosi unii la altii, neintelegand manifestarea aceasta..neintelegandu-l pe Xiah..dar e Xiah inteles vreodata? Yunho se uita spre Hero c-un zambet, asa de amabil, asa de calm, asa de bun, asa de dulce.
Hero termina de mancat, ridicandu-se.
- Va anunt de pe acum...nu spal eu..urasc sa fac asta [-(...
- Nici eu, am de citit..! spuse Micky, cautandu-si rapid cartea.
Yunho iesi rapid din incapere, singura sursa ramanand Max.
- Ahm..de ce eu ? spuse Max bosumflat, gandindu-se la spalatul vaselor cu greu. " Eu eu eu si eu..intotdeauna eu am ghinionul..!" bolborosi in gandul sau.
Yunho iesi pe balcon lasand briza usoara a vantului sa-i mangaie chipul si sa-i alunge gandul ca Hero ar fi putut pati ceva. Nu peste mult timp, veni si Hero pe balcon, privindu-l si neindraznind sa deschida un subiect. Alta briza se ravasi si in parul recentei "victime".
- Te simti bine? intreba Yunho pentru a intrerupe tacerea asternuta intre ei.
Hero tusi in sec.
- Oricui i s-ar fi putut intampla...asa ca nu sunt suparat si avand in vedere ca lama nu m-a atins..si fizic sunt in regula..
Liderul zambi, izbucnind intr-un ras scurt dar fortat, venindu-i acelas gand: "prea amabil, prea calm, prea bun, prea dulce".
- Si oricum Xiah e Xiah...nu ai ce sa-i c...incerca sa continuie Hero, insa in acel moment, celalalt ii ridica mana in aer, oprindu-l din replica.
- Nu e nevoie sa minti..tremuri deja..se simte...linisteste-te aerul acesta va face bine...
Isi retrase mana, punandu-si coatele pe marginea balconului. Hero facu acelas lucru venind langa el, gandindu-se la scena de inainte cu cateva secunde, palind usor si trecator.
In camera Xiah era in pat, tremurand si leganandu-se, tinand in brate o perna, ce o strangea foarte tare, asa de tare incat daca ar fi avut viata, acum n-ar mai respira. Imaginatia continua sa-l chinuie, in timp ce afara se lasa cortina noptii.

PS: Daca vedeti sadism va asigur ca nu-i al meu capitolul ; ))..it's Hizu...
Sus In jos
Teh Role Model
Nobil
Teh Role Model


Numarul mesajelor : 224
Puncte : 5
Data de inscriere : 19/05/2009
Varsta : 34

Tohoshinki: Gods of the East Empty
MesajSubiect: Re: Tohoshinki: Gods of the East   Tohoshinki: Gods of the East EmptyVin Iun 05, 2009 3:58 am

Da, e destul de trasa de par toata faza asta, slabe sanse sa se fi putut intampla asa ceva, dar ma rog... Nu e cine stie ce continuarea, un fel de alergat in jurul cozii... In fine, ce sa zic? Multa bafta in continuare si sa vedem imbunatatirile, daca se poate...
Sus In jos
Ellise
Admin
Ellise


Numarul mesajelor : 61
Puncte : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Ploiesti

Tohoshinki: Gods of the East Empty
MesajSubiect: Re: Tohoshinki: Gods of the East   Tohoshinki: Gods of the East EmptyMar Iun 09, 2009 1:06 am

Bun , bro am revenit daca mai sunt greseli nu te omor pe tine de data asta ^^ . Etto sa vedem :

ce tinea o cutie in mana. Se uita catre Hero, in timp ce aseza cutiile pe masa - repetitie ^_^

Reusind sa treaca pe langa el, ca prin minune - unde e predicatul dragul meu ? asta nu se poate considera propozitie sa stii

numai nu tipa, cum vroia s-o faca - exprimarea este putin cam neclara

Yunho isi dadu o privire urata - nu ai cum sa-ti dai o privire urata spre un om adica exprimarea este chiar foarte aiurita sincer

-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!! - mai tai din ,,A'' ca sunt destui mey

din partea lui datorita imaginatiei ce o crea - unu la mana , imaginatia nu se creeaza ci pur si simplu o ai sau nu poate ca era imaginea :-? . Si doi la mana ,,ce o crea'' - ce o creea Wink

isi crea- isi creea (la persoana a treia verbul se formeaza cu doi ,,e'' )

acelas gand - acelasi gand

Bun , bunicel capitol la idei ma refer , dar redactarea nu a fost asa de buna . Exprimarea cam lasa de dorit si nu sunt asa de multumita la acest capitol . Repetitii , semnele de punctuatie cam lipsesc sa stii si exprimarea e detul de greoaie . In fine , astept o continuare . Ja ne !
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Continut sponsorizat





Tohoshinki: Gods of the East Empty
MesajSubiect: Re: Tohoshinki: Gods of the East   Tohoshinki: Gods of the East Empty

Sus In jos
 
Tohoshinki: Gods of the East
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Fan Fiction :: Yaoi/Yuri-
Mergi direct la: