Aranna
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 One shots by Ellise

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Ellise
Admin
Ellise


Numarul mesajelor : 61
Puncte : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Ploiesti

One shots by Ellise Empty
MesajSubiect: One shots by Ellise   One shots by Ellise EmptyDum Mai 31, 2009 2:49 pm

Well , am cateva one shot-uri scrise si ma gandeam ca poate le veti citi si pe acestea . Nu sunt cine stie ce , dar oricum . Sper sa va placa . Astept comentarii si critici si parereri ! ^^ Lina , stii ca iti este dedicat ne Razz?

Pagini din trecut

Întuneric . Bezna mult prea crudă acoperă totul , învăluind atmosfera într-o aură de mister . Nici măcar razele sidefii ale lunii nu îndrăznesc să pătrundă prin ferestrele mici ale acelei case ce avea să rămână în amintirile oamenilor drept blestemată , bântuită după această întâmplare .
,, Dar nu există fantome , monştrii sau alte prostii din-astea ! Nu fi copil ! “ ar fi răspuns odată el , privind ciudat pe cel ce ar fi cutezat să afirme sau să aducă în discuţie asta . Dar acum , în acest moment , nimic nu mai este sigur , realitatea devine vis , iar cele mai teribile coşmaruri se adeveresc pe măsură ce înaintează în nopatea rece şi necruţătoare .
Tăcere ...liniştea de pretutindeni sporeşte teama cuibărită în suflet , abia aşteptând să iasă la suprafaţă pentru a-l domina complet . Însă el nu ştie , mai bine zis nu înţelege ce se întâmplă de fapt . În faţa lui , o adolescentă stă întinsă pe podeaua de lemn plină de sângele stacojiu ce până acum câteva minute îi mai pulsa prin vene , dirijându-i viaţa . Ochii ei negri sunt măriţi de spaimă şi de uimire , ultimele imagini pline de ireal , chiar fantastic , fiindu-i încă întipărite pe retină . Hainele au ici colo câte o pată roşiatică în timp ce pielea ei albă şi crispată este brăzdată de urme adânci de gheare .
Dar el nu crede asta , totul s-a întâmplat mult prea repede . Ea nu e acolo , sângele nu e al ei ... Trupul lui se leagănă în faţă şi în spate , privirea urmărindu-i un punct fix pe care şi aşa nu-l poate distinge din cauza întunericului care a înghiţit camera . Îşi ţine genunchii la piept şi ar vrea parcă să se apropie de trupul neînsufleţit , dar nu îndrăzneşte . Nu are curaj să se convingă de cruda realitate . Sau este oare un vis ? Un coşmar nefericit ce-i alungă somnul ? Da , sigur asta e . Şi totuşi ea se află încă în faţa lui ... Dacă e un vis , o iluzie , atunci de ce nu se trezeşte mai repede ? Închide ochii şi pleoapele i se strâng periculos de tare . Îşi doreşte cu disperare să se smulgă din acest oribil peisaj . Dar cînd se uită din nou în jur , observă că a rămas pe loc . Privirea îi rămâne aţintită asupra chipului ei fermecător chiar şi după moarte . Întinde mâna spre ea , dar îi e teamă s-o atingă .
Şi deodată , în tăcerea ca de mormânt , spaima lui se măreşte pe măsură ce realizează că este treaz . Pupilele i se dilatează şi printre buze îi iese un ţipăt deznădăjduit , dar în acelaşi timp plin de durere şi de furie neputincioasă , spărgând astfel liniştea .
- NUUUUUU ! Sayoko , nu !


Ultima editare efectuata de catre Ellise in Vin Iun 05, 2009 4:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Teh Role Model
Nobil
Teh Role Model


Numarul mesajelor : 224
Puncte : 5
Data de inscriere : 19/05/2009
Varsta : 34

One shots by Ellise Empty
MesajSubiect: Re: One shots by Ellise   One shots by Ellise EmptyDum Mai 31, 2009 3:59 pm

Ei bine, reusit. In sfarsit citesc un one-shot care nu exprima doar durerea si deznadejdea autorului. Frumos descris, mi-a placut de-a dreptul. Nu prea halesc eu one-shot-urile, dar asta mi-a placut mult. Mai scrie, daca zici ca mai ai, sunt curios sa mai citesc one-shot-uri de-ale tale.


Ultima editare efectuata de catre Teh Role Model in Lun Iun 01, 2009 3:32 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Topaz
Admin
Topaz


Numarul mesajelor : 33
Puncte : 0
Data de inscriere : 18/05/2009
Localizare : Chiar conteaza?

One shots by Ellise Empty
MesajSubiect: Re: One shots by Ellise   One shots by Ellise EmptyLun Iun 01, 2009 3:16 am

Ei bine, eu am mai citit one-shotul acesta o data, dar se pare ca am facut-o iar.
E foarte reusit! Vreau sa iti zic "bravo" pentru ca nu ai greseli de tastare si nici de expimare.
Totusi, inceputu e putin cam banal "Intuneric." , o propozitie fara predicat... hm, defapt asta nu e o propozitie.
Nu as mai putea sa comentez altceva, pentru ca nu ai greseli.
Imi place ideea ta, multa drama si ai descris frumos ^ ^
Ar fi super sa vedem si o continuare, dar nu cred ca se va intamplat asta .
Nu prea mai am nimic de spus, insa astept sa vad si alte one-shoturi deale tale. Sunt fata ta numarul unu sa sti!
Sus In jos
http://www.animejump.lx.ro
Tamivia
Admin
Tamivia


Numarul mesajelor : 128
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

One shots by Ellise Empty
MesajSubiect: Re: One shots by Ellise   One shots by Ellise EmptyMar Iun 02, 2009 3:25 am

morti morti morti????

în nopatea- in ce? noaptea poate
a...la sfarsit imi pica fisa.....ce frumos mey....mi-a placut la nebunie...horror pur...ce frumos a fost cand ai descris-o pe-aia moarta...
greseli doar una.....
Deci atata timp cat e tragedie, n-are ce sa nu-mi placa. Exprimare foarte frumoasa, clara....ceva mai detaliata partea cu cadavru trebuia da merge....Bravo
Sus In jos
https://aranna.forumgratuit.ro
Li Bai
Taran
Li Bai


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 0
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 28

One shots by Ellise Empty
MesajSubiect: Re: One shots by Ellise   One shots by Ellise EmptyVin Iun 19, 2009 4:00 am

Corect: cuvant+semn de punctuatie+spatiu+cuvant
''ici colo'' macar de-ai fi pus ''pe locuri'' si tot suna mai bine.
Am vazut cateva greseli de exprimare and la final puteai pune ceva de genul ''striga...apoi cu ultimele puteri sopti...'' sau mai stiu eu ce dar nu asa T_T
Mai lucreaza cu descrierea si naratiunea putin.
Imi place insa este cam sec (in ceea ce priveste amanuntele) si pare putin ilogic daca incerci sadespici firu'n patru. Ideea este interesanta and de talent nu duci lipsa. Ma duc sa imi caut un scut. Bye! ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat





One shots by Ellise Empty
MesajSubiect: Re: One shots by Ellise   One shots by Ellise Empty

Sus In jos
 
One shots by Ellise
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» One-shots by Yukira

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aranna :: Fan Fiction :: One-shots-
Mergi direct la: